☰ Menu Prawe Menu ☰
Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej we Wrocławiu
Grafika zawierająca herb Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej we Wrocławiu

Sobota 23.01.2021

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności strony internetowej Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej we Wrocławiu

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej we Wrocławiu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej http://wiih.ibip.wroc.pl zgodnie z Ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z dn. 4 kwietnia 2019 r.

Data publikacji strony internetowej: 9.07.2003 r.

Data ostatniej aktualizacji: 23-25.10.2020 r.


 

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

  • Niektóre pliki (doc., pdf) mogą nie być w pełni dostępne cyfrowo

  • Mogą występować grafiki bez tekstu alternatywnego

 

Na przedmiotowej stronie możliwe jest natomiast korzystanie ze standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki, jak również przewidziane są ułatwienia dla osób ze szczególnymi potrzebami w postaci możliwości dwustopniowego zwiększenia czcionki na stronie oraz doboru kolorystyki tła i czcionki (jasne, żółte bądź ciemne tło, czcionka w odcieniach czarnym, żółtym albo białym). W zakładce instrukcja znajdują się ponadto informacje, jak korzystać z serwisu, pobierać oraz obsługiwać dokumenty z serwisu.

 

Deklaracja powyższa została sporządzona na podstawie samooceny podmiotu publicznego dnia 23.11.2020 r.

 

 

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt z koordynatorem ds. dostępności.

Do koordynatora można składać również wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

 

Skargi i wnioski

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej, w tym ich konkretnych elementów albo o udostępnienie tzw. alternatywnego sposobu dostępu (art. 18 ust. 1 ww. ustawy). W sytuacji, gdy podmiot publiczny nie jest w stanie zapewnić dostępności cyfrowej albo osoba występująca z żądaniem nie wyrazi zgody na alternatywny sposób dostępu, ma ona prawo do złożenia skargi w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementów (art. 18 ust. 7). W skargach tych zastosowanie mają przepisy działu VIII ustawy z dn. 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2018 poz. 2096 oraz z 2019 poz. 60 i 730; art. 18 ust. 8).

W ostatniej kolejności żądający może złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

Dostępność architektoniczna

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej we Wrocławiu

ul. Ofiar Oświęcimskich 15a, 50-069 Wrocław

Budynek Inspektoratu składa się z 5 kondygnacji. Na teren budynku można dostać się wejściem od strony ul. Ofiar Oświęcimskich. Utrudnienie dla osób niepełnosprawnych mogą stanowić schody, nie ma także podjazdu dla wózków inwalidzkich. Nazwa urzędu może nie być w pełni czytelna dla osób niedowidzących, nie ma również oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych.

W budynku znajduje się klatka schodowa z poręczami, nie ma windy ani podjazdu dla wózków inwalidzkich.

Na parterze, naprzeciwko wejścia do budynku, znajduje się punkt informacyjny. Sekretariat umiejscowiony jest na pierwszym piętrze.

W budynku brak jest toalet przystosowanych dla osób niepełnosprawnych, jak również pętli indukcyjnych.

Brak jest informacji dot. możliwości wstępu do budynku z psem asystującym oraz skorzystania z usługi tłumacza języka migowego.

Wytworzył:
Monika Marciniak
Udostępnił:
Marta Będkowska
(2020-11-25 11:19:32)
Ostatnio zmodyfikował:
Marta Będkowska
(2020-11-25 11:20:45)
 
 
liczba odwiedzin: 1379729

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X