Inwestujesz? Daj sobie czas. Sprawdzaj, czytaj, pytaj!

Kampanie społeczne

Inwestujesz? Daj sobie czas. Sprawdzaj, czytaj, pytaj! 

Widzisz reklamę inwestycji bez ryzyka z wizerunkiem znanej osoby lub firmy? Superokazja? Jeden klik i zysk w mig?

Uważaj! To może być oszustwo! Inwestowanie zawsze wiąże się z ryzykiem. Znani i lubiani mogą być fałszywą przynętą. Możesz wszystko stracić!

 O kampanii

Kampania UOKiK „Inwestujesz? Daj sobie czas. Sprawdzaj, czytaj, pytaj!” ostrzega przed fałszywymi inwestycjami, które uwiarygadniane są wizerunkami znanych osób bez ich wiedzy. 

Atakują nas reklamy obiecujące szybki i wysoki zysk bez ryzyka w waluty, kryptoaktywa, weksle, akcje lub obligacje. Znane i lubiane twarze lub firmy, bezprawnie wykorzystywane, gwarantują zysk. 

Superokazja! Jeden klik i zysk w mig! 

Cyberoszuści nie ustępują – w zależności od trendów tworzą nowe sposoby wyłudzania środków finansowych, doskonalą chwyty socjotechnicze i pułapki.

Uważaj! 

Możesz wszystko stracić! Oszustwa inwestycyjne online są jednym z najszybciej rozwijających się rodzajów cyberprzestępstw, generującym milionowe straty i dotyczącym tysięcy ofiar. 

Włącz się w akcję UOKiK! 

Zapraszamy media, instytucje i organizacje do wspólnych działań. Start 15 marca, w Światowy Dzień Konsumenta. Podziel się wiedzą!

Materiały do pobrania

Przygotowaliśmy różne formaty dwóch 30-sekundowych spotów oraz grafik: do telewizji, radia, portali i mediów społecznościowych. Pobierz i udostępnij!

Oszustwo na znaną osobę – formaty spotu

Oszustwo na inwestycje – formaty spotu

Wytworzył:
Udostępnił:
Anna Nowak
(2024-03-19 14:38:11)
Ostatnio zmodyfikował:
Anna Nowak
(2024-03-19 14:50:18)

       DRUKUJ TĘ STRONĘ Obrazek drukarki